امروز پنج شنبه  ۲۱ فروردين ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۱/۲۴- ۱۲:۱۲ - مشاهده: ۱۳۱
تعداد بازدید:131 پنج شنبه 24 بهمن 1398 - 12:12
برگزاری مراسم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ورشو

برگزاری مراسم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ورشو

برگزاری مراسم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ورشو

مراسم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و روز ملی ایران در تاریخ 22 بهمن 1398 در محل اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران در شهر ورشو برگزار شد.

در این مراسم که ریچارد ترلتسکی، معاون رئیس مجلس سیم؛ مالگورژاتا گوشیفکسا، معاون رئیس مجلس سیم؛ ماچی پرزمیسلاو لانگ، معاون امور آفریقا، خاورمیانه، آمریکا و سیاست امنیتی وزارت امور خارجه لهستان ؛ به همراه سفرا ؛ نمایندگان سیاسی ؛ وابستگان نظامی و نمایندگان سازمانهای بین المللی مقیم در لهستان حضور داشتند ؛ پس از اجرای سرود ملی لهستان و ایران ؛ جناب آقای مسعود ادریسی کرمانشاهی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لهستان در سخنانی بیان داشتند : در چهل و یک سال پیش  در چنین روزی  ملت کهن و بزرگ ایران، یکی دیگر از برگهای زرین تاریخ چند هزار ساله خود را رقم زد و برای برقراری مردم سالاری مبتنی بر ارزشهای والای انسانی و رهایی از دخالت های خارجی در امور داخلی اش، با تصمیمی فراگیر، نظام جمهوری اسلامی را جایگزین نظام پادشاهی نمود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لهستان در ادامه با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران افزود : جمهوری اسلامی ایران در طول چهل و یک  سال حیات خود، با توجه به تغییر نظام و برخی موانع، سعی وافری برای پیاده کردن خواستهای مردم در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بر مبنای الگوی دمکراتیک بومی خود نموده است.

ایشان در ادامه گفت : برگزاری منظم و بی وقفه سی و شش دوره انتخابات  انتخابات ، توسعه مشارکت مردمی و سازمانهای مردم نهاد، توسعه حضور زنان در فعالیتهای اجتماعی و سیاسی از طریق نهادهای اختصاصی زنان و واگذاری سطوح مدیریتی، توجه به حقوق اقلیتهای قومی و مذهبی و حضور پنج نماینده اقلیت دینی در پارلمان ؛  توجه به حقوق بشر، آزادیهای مدنی و احزاب. ارتقاء سطح سلامت جامعه، امید به زندگی، افزایش میزان سطح سواد، توجه به جوانان، ورزش و سلامت جامعه و تلاش بی وقفه برای مبارزه با مواد مخدر، بخشی از این تلاشها بوده است. تلاش در جهت توسعه اقتصادی نیز علیرغم تحریمهای ظالمانه طی چهار دهه گذشته ادامه داشته است و ایران با همه این محدودیتها هم اکنون هجدهمین اقتصاد جهانی به لحاظ تولید ناخالص داخلی است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لهستان در ادامه سخنان خود با اشاره به روابط دوکشور ایران و لهستان گفت : روابط دوستانه و تاریخی ایران و لهستان سابقه ای پانصد و چهل و شش ساله دارد  و مملو از دوستی و محبت بین دو ملت است و تلاش می‌شود حفظ و توسعه یابد.

ایشان در ادامه گفت : روزگاری ایرانیان در شرایط سخت جنگ در کنار لهستانیان بودند و امروز لهستانیان آزاده و شریف قدم پیش نهاده تا در برابر تحریم ناعادلانه در کنار کودکان و بیماران ایرانی باشند. امسال ایران و لهستان نودمین سالگشت امضای عهدنامه مودت و دوستی خود را مشترکا جشن می‌گیرند و این پیام را به همگان خواهند داد که دوستی، صلح طلبی و محبت دو ملت همیشگی و پایدار است. تصمیم سازان دو کشور با تکیه بر این سرمایه عظیم تاریخی، تلاش خواهند نمود تا روابط دو کشور در زمینه‌های مورد علاقه از جمله؛ فرهنگی، سیاسی، پارلمانی و اقتصادی گسترش یافته و هر روز بالنده تر به پیش رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما